Villanyszerelés, épület villamosság
E tevékenységi körön belül főként elektromos hálózatok kiépítésével, szerelésével vagy felújításával foglalkozunk. Közületeknek és magánszemélyeknek egyaránt állunk rendelkezésére az alábbiak szerint:
Épületek, családi házak teljes villanyszerelési rendszerének kiépítése
Mérőórák, fogyasztásmérők elhelyezése, cseréje
Lámpatestek, egyéb szerelvények le- és felszerelése
Elektromos vezetékek cseréje, régi hálózatok, rendszerek felújítása
Elektromos fűtési rendszerek kialakítása: ereszfűtés szerelése, kocsi beállók, járdák fűtése
Egyéb villanyszerelési munkák
Mielőtt kivitelezőt választ, érdemes még a belső építészeti tervek előtt alaposan végiggondolni, mit hol szeretne elhelyezni lakásában. Szívesen segítünk abban, hogy melyik helységben milyen tipusú és mekkora teljesítményű elektromos fogyasztású eszközökre van szüksége. Hasznos lehet, ha készülékeiről készít egy listát. Ha több szintes az épület, érdemes emeletenként külön biztosítéktáblát elhelyeztetni. Vannak olyan berendezések, melyek külön biztosítékról üzemeltetendők, ezért nem mindegy, a villanytűzhelynek például hol lesz a helye. Az is sokszor bosszantó lehet, ha a kedvenc olvasó fotelünk mellől hiányzik egy lámpa, vagy nincs hová bedugni a porszívót. Ha utólag kell megvésni a frissen tapétázott falat, esetleg burkolólapot, az senkinek sem jó. Átgondolt tervezéssel mindez elkerülhető!
Fontos átgondolni, milyen fényforrásokat alkalmazzunk, a szemünket mennyire károsítja majd például az irodában elhelyezett lámpatest. Az optimális az, ha egy helységen belül több kiegészítő világítás (led, spot, fénycső, asztali lámpa, stb.) is van. A jól kialakított helyi megvilágítás kellemes, otthonos hangulatot, és funkciójában is megfelelő világítást eredményez. Ugyanakkor nem árt odafigyelni az energiatakarékosságra. Az új fejlesztésű spotlámpák például szerencsére már sokkal energia-takarékosabbak, mint elődeik.
A fényerősséggel megváltoztathatjuk belső tereink atmoszféráját, megvilágítással hangsúlyozhatunk számunkra fontos elemeket a térben. A helység jellegétől (üzlet, lakás) függően kell eldönteni, milyen arányban használunk természetes és mesterséges világítást.
Tűzveszély:
Nagyon fontos kiemelni, hogy a megfelelően és szakszerűen karbantartott elektromos hálózat nem tűzveszélyes, a tűz keletkezésének esélye igen csekély. A zárlatok főként a régi, elöregedett vagy nem szakszerűen kivitelezett vezetékeknél, rosszul illeszkedő kötéseknél keletkeznek. Ha a beépített zárlatvédelem jól működik, a rendszer egy másodpercnél rövidebb idő alatt megszakít, így a tűz keletkezéséhez szükséges energiamennyiség nem szabadul fel. Villanyszerelést mindig csak szakemberrel végeztessen!